Jak wygląda praca bukmachera?

Bukmacherzy zapewniają osiągnięcie zysku osobom, które poprawnie wytypują wyniki wydarzeń sportowych. Podczas studiowania ofert firm bukmacherskich, może się wydawać, że z łatwością będziemy w stanie trafnie wytypować wyniki przynajmniej kilku spotkań.

bukmacherzy
Praca zakładów bukmacherskich

Czy bukmacherzy zawsze wygrywają?

W jaki sposób więc bukmacherzy czerpią zyski z zakładów sportowych? Jakie więc mogą być przyczyny tego, że ostateczny rozrachunek naszych gier u bukmachera tak rzadko jest dla nas korzystny? Wbrew pozorom nie tylko doskonała znajomość sportu u gracza jest jego nadrzędną bronią w rozgrywce z bukmacherem. Często zdarza się, że nawet osoba słabo orientująca się w tematyce sportowej, może spróbować swych sił w ogrywaniu bukmacherów, bowiem zawsze może liczyć na pomoc lepiej od niego poinformowanych znajomych, może czytać prasę sportową lub korzystać z internetowych serwisów.

Doświadczony gracz doskonale wie, dlaczego bukmacher zarabia na wniesionych zakładów bukmacherskich. Dobry gracz bez względu na indywidualne przesłanki, postępuje według ściśle założonych i skomponowanych przez siebie zasad. Zdaje sobie także sprawę z tego, że nie istnieją absolutnie pewne rozgrywki, że nie wszystkie jego typy będą poprawne, ale także, że nie wszystkie będą błędne. Opierając się na tych realistycznych założeniach potrafi wypracować swój własny, unikalny styl gry, dzięki któremu będzie mógł cieszyć się zyskami ze swoich „potyczek” z bukmacherami. Przeglądając ofertę kursową, nie trudno spostrzec fakt, że zdarzenia w naszym przekonaniu pewniejsze, mają zwykle niższy kurs, zazwyczaj niewiele przekraczający wartość 1. Przy zdarzeniach bardziej ryzykownych spotkamy się z wyższymi kursami. Wydaje się to niezwykle przejrzyste, lecz warto przez chwilę zastanowić się, w jaki sposób takie kursy są ustalane.

Jakie zadania mają bukmacherzy?

Zadaniem bukmachera opracowującego ofertę kursowa, jest oszacowanie prawdopodobieństwa każdego wyniku w każdej rozgrywce. Na przykład dla meczu nr 1 prawdopodobieństwo zwycięstwa drużyny A, remisu oraz zwycięstwa drużyny B. W najmniej skomplikowanym przypadku może on stwierdzić, że każdy wynik jest równie prawdopodobny. Oszacuje zatem, że dla każdego ze zdarzeń prawdopodobieństwo wynosi 33%.Tym samym szacuje, jaka część graczy będzie skłonna postawić na każdy z możliwych wyników rozgrywki. Na podstawie oszacowanego wcześniej prawdopodobieństwa, oblicza maksymalny kurs, przy jakim opłaca mu się przyjmować zakłady. KURS=1/PRAWDOPODOBIEŃSTWO

Następnie kurs ten obniża o założoną przez siebie stopę zysku, np. 10%. Wylicza zatem kurs: KURS = (1/PRAWDOPODOBIEŃSTWO) x 90% Jeśli ogół grających podobnie oszacuje prawdopodobieństwo każdego z rezultatów rozgrywki, (tzn. kiedy 33% graczy zdecyduje się postawić na zwycięstwo drużyny A, 33% na remis i 33% na zwycięstwo drużyny B) wówczas – jak łatwo można wyliczyć – niezależnie od rezultatu spotkania, bukmacher wygrywa 10% wszystkich wniesionych opłat za zakłady.

Według podobnego wzoru obliczane są kursy dla rozgrywek, w których prawdopodobieństwo dla poszczególnych wyników nie jest takie samo. Na przykład przy 10% stopie zysku bukmachera: Zwycięstwo drużyny A: 50% – KURS = (1/0,5) x 0,90 = 1,80
Remis: 30% – KURS = (1/0,30) x 0,90 = 3,00 Zwycięstwo drużyny B: 20% – KURS = (1/0,2) x 0.90 = 4,50

Rozumiejąc zasadę obliczania kursów, możemy już przystąpić do operacji przeciwstawnej. Na podstawie tabeli kursów możemy obliczyć prawdopodobieństwa, jakie bukmacher przypisał poszczególnym zdarzeniom. Wystarczy skorzystać ze wzoru: PRAWDOPODOBIEŃSTWO = 1/(KURS x (1/0,9) Korzystając z tego wzoru widzimy, że jeśli bukmacher zaoferował nam kursy 1,8 – 3,00 – 4,5, to oszacował prawdopodobieństwo poszczególnych wyników na: 50% – 30% – 20%.

Jeśli wyliczone przez nas prawdopodobieństwa nie sumują się do 100% oznacza to, że bukmacher zdecydował się ustalić inna stopę zysku niż 10%. Znając prawdopodobieństwa oszacowane przez bukmachera, możemy porównać je z własnymi odczuciami i wiedzą. Jeśli nasze typowania znacznie przewyższają szacunki bukmachera, to oznacza, że warto zainteresować się wybraną rozgrywką.

Zastanawiając się nad doborem rozgrywek do naszej gry, warto także zapoznać się z opiniami innych graczy, wypowiadających swoje kwestie na forach w internetowych serwisach sportowych. W większości przypadków potrafią oni znaleźć bardzo interesujące i w miarę pewne wydarzenia, opierając się na własnych analizach i przemyśleniach.

Reasumując więc praca bukmachera nie jest zadaniem łatwym, wymaga wysokich kwalifikacji, znajomości nie tylko sportowej, ale i zasad matematyki (w szczególności rachunku prawdopodobieństwa), a także ogromnej bystrości umysłu i samodyscypliny.

Bukmacher

W rankingu najlepszych bukmacherów biorą udział wyłącznie legalni bukmacherzy, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów na działalność hazardową w Polsce. Promocje za darmo i bonusy bez depozytów.

Bukmacherzy online

Back to top button