Jak wygląda proces uzależniania się od pokera?

Poker online jest grą lubianą przez wielu. Dostarcza on wielu emocji, a niektórym ludziom nawet zbyt wiele. Jak od wszystkiego, nawet od pokera można się uzależnić. Dlaczego więc ludzie uzależniają się od gry w pokera? Tego dowiecie się już za chwilę!

Jak wygląda proces uzależniania się od pokera?

Poker online jest grą która wywołuje silne emocje

Jak w każdym procesie wchodzenia w nałóg, najważniejsze są tu emocje narażonego na uzależnienie. Gra w pokera online uruchamia je w pewien określony sposób, mianowicie cechy pokerzysty, które się ujawniają, to najpierw odczuwają silne napięcie podczas oczekiwania na rozstrzygnięcie zakładu, a potem w jednej chwili to napięcie przeradza się albo w falę euforii, albo w silną frustrację i konsekwentnie potrzebę natychmiastowego odegrania się. W obu tych sytuacjach, w przypadku sporego zaangażowania emocje są tak silne, że czasami taki człowiek często traci kontrolę nad swoim zachowaniem i dalsze decyzje podejmuje nie kierując się zdrowym rozsądkiem.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

,,Następnym razem postawię więcej!”

Sytuacja opisana powyżej może mieć inne wyjścia, na przykład jeśli nasz gracz przegra, to często reakcją na to jest mocne podnoszenie stawki, a w przypadku dużej wygranej, zamiast kończyć grę, kontynuuje ją, często przegrywając wszystkie zarobione pieniądze. Co ciekawe podobnie jest w przypadku usług, które dają graczom legalną alternatywę dla gier takich jak poker w sts, przykładem może być tu Betgames STS, które polega na obstawianiu kart zamiast grania samemu, chociaż tutaj sytuacja wygląda inaczej, ponieważ są to zakłady bukmacherskie.

Ludzie uzależnieni od pokera online odczuwają silny przymus do dalszego grania

Mechanizm opierający się na uzależnieniu emocjonalnym bardzo szybko powoduje stan uzależnienia. Aby wyjść z tego kręgu niebezpiecznego nałogu, taki gracz powinien zwrócić się o pomoc do lekarzy specjalistów, bo naprawdę nie jest łatwo samodzielnie zrezygnować z tak emocjonalnie istotnej gry. Ciężko nie zauważyć, że poker jest jedną z łatwiej uzależniających gier karcianych. Choć wielu pokerzystów oddaje się pokerowi wyłącznie towarzysko, inni stawiają sobie za cel szybkie zarobienie dużej sumy pieniędzy.

Kiedy okazuje się, że nie jest to wcale proste, zaczynają reagować w sposób, że ,,odegrają się następnym razem” czyli w po prostu nie kończą gry, ponieważ po przegranej partii kontynuują rozgrywkę wierząc, że już przy następnej uda im się odzyskać to, co stracili z nawiązką. W ten sposób gra ciągnie się przez wiele godzin, a uzależnieni już pokerzyści zapominają o całym Bożym świecie : o swoich obowiązkach zawodowych, czy nawet o rodzinie czy przyjaciołach. Zdarzają się też takie przypadki, jeśli taki gracz preferuje grę w internecie, to potrafi na pokerze spędzić całe dnie i noce.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Bukmacherzy online

Back to top button