Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher działający w Polsce?

Zainteresowanie w Polsce zakładami bukmacherskimi stale rośnie, co chwilę nowe podmioty otrzymują zezwolenia na działalność. Warunki które musi spełniać legalny bukmacher działający w Polsce są skomplikowane i czasochłonne. Z tego powodu liczba podmiotów na rynku jest stosunkowo mała a nowe przedsiębiorstwa pojawiają się rzadko.

licencja bukmachera
Kto może uzyskać licencję na działalność bukmacherską?

Dla kogo licencja na zakłady bukmacherskie?

Aby uzyskać licencję Ministerstwa Finansów działalność tylko w formie 2 rodzajów spółek jest możliwa:
1.akcyjnej,
2. z ograniczoną odpowiedzialnością których siedziba jest na terenie Polski.

Dla tych spółek, których centrala jest w innym kraju Unii Europejskiej lub na obszarze Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EDTA) konieczny jest przedstawiciel albo oddział. Dana firma musi również potwierdzić legalność kapitału, brak zaległości jeśli chodzi o podatki stanowiące dochód państwa, należności celne, składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.

Podmiot powinien również odprowadzać do budżetu podatek od gier – 12% od sumy wpłaconych stawek – jednak to obciążenie zostało przerzucone w całości na graczy – w wyjątkowych sytuacjach jak okazjonalne promocje płacone przez bukmacherów. W przypadku każdego przedsiębiorstwa konieczna jest również skuteczna weryfikacja wieku uczestników zakładów.

bonus sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Ochrona graczy przed hazardem

Z powodu ochrony przed uzależnieniem od hazardu minimalny wiek osób mających wolę gry to 18 lat. Odnosi się to zarówno do punktów stacjonarnych – odpowiednie oznaczenie lokali jak i zakładów przyjmowanych przez sieć – należycie stworzony kwestionariusz rejestracji – wymagający podanie choćby PESEL.Oczywiście szczególnie w obecnych czasach duży nacisk położono również na bezpieczeństwo transakcji jak i przechowywania danych. Tylko wtedy internetowe zakłady bukmacherskie mogą uzyskać zezwolenie Ministra Finansów.

Minimalna wysokość kapitału zakładowego spółki to 4000000 złotych. Jeśli chodzi o firmę urządzającą zakłady wzajemne przez Internet jej domena najwyższego poziomu musi być przypisana do polskich stron internetowych. Konieczny jest również szereg wymagań od osób mających udziały w danej spółce m.in. – brak zastrzeżeń związanych z nimi jeśli chodzi o bezpieczeństwo państwa, porządku publicznego, bezpieczeństwa interesów ekonomicznych państwa, przestrzegania przepisów regulujących przeciwdziałanie praniu pieniędzy, finansowania terroryzmu.

Nie powinno się toczyć postępowanie przed wymiarem sprawiedliwości w krajach Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu przeciw takim osobom. Tacy ludzie powinni mieć również nienaganną opinię, nie mogą być skazani za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe na terenie Unii Europejskiej. 

Obowiązkowa jest również opłata w wysokości 2000% kwoty bazowej a do tego 50% kwoty bazowej za każdy punkt przyjmowania zakładów, kolejne 2000% kwoty bazowej za ewentualne urządzanie zakładów bukmacherskich przez Internet a 5000% kwoty bazowej do każdej strony internetowej przeznaczonej do urządzania takich zakładów. Kwota bazowa w 2018 roku wynosiła 4474 złotych.

Koncesja jest wydawana przez Ministerstwo Finansów wydawana na okres 6 lat ale może zostać cofnięta w całości lub części jeśli jeden z wielu różnych powodów zaistnieje w tym okresie. Jak widać nie jest to proces łatwy i szybki w realizacji.

Bukmacher

W rankingu najlepszych bukmacherów biorą udział wyłącznie legalni bukmacherzy, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów na działalność hazardową w Polsce. Promocje za darmo i bonusy bez depozytów.

Bukmacherzy online

Back to top button