Legalni bukmacherzy w Polsce 2019

Polski rynek obfituje w ilość zakładów bukmacherskich, jest ich do wyboru do koloru. Jedni przyciągają graczy swoja ofertą unikatowych zakładów, których nie ma u konkurencji. Inni dysponują atrakcyjnymi bonusami na start. U jednych gracze mają możliwość obstawiania zakładów bez wychodzenia z domu – online, drudzy dysponują także punktami stacjonarnymi. Jednak czy taki rodzaj  hazardu jest w Polsce legalny? Czy licząc na wygraną nie musimy się niczego obawiać? 

legalni bukmacherzy 2019
Legalni bukmacherzy internetowi 2019

Lista legalnych bukmacherów 2019

Otóż na polskim rynku mamy obecne 14 bukmacherów, którzy działają legalnie. Gracze korzystając z ofert zakładów nie muszą się martwić, że robią coś nie zgodnego z prawem. A oto oni:

 • Totolotek
 • eToto
 • forBet
 • LVbet
 • STS
 • Milenium
 • Totalbet
 • PZbuk
 • Betclic
 • eWinner
 • Betfan
 • Traf

Kiedy bukmacher jest legalny w Polsce?

Wprowadzona w 2017 roku znowelizowana ustawa hazardowa skomplikowała drogę do zdobycia licencji. Obecnie bukmacherzy muszą się bardziej przyłożyć, aby zdobyć zezwolenie od Ministerstwa Finansów i zgodzić się na kilka niewygodnych warunków.

Jednym z nich jest zgoda na odprowadzanie do skarbu państwa 12% podatku od obrotu. Niektórzy znaleźli na to sposób udzielając specjalnych bonusów na start. Poza tym jest to proces długotrwały.

„Interesujący zapowiada się rok 2019 pod kątem nowych bukmacherów, mamy wszyscy nadzieję, że ten rok będzie przełomowy i zezwolenia otrzymają duże firmy bukmacherskie” – opinia gracza ze strony betonline.net.pl

Jeśli chcemy sprawdzić bukmachera czy otrzymał zezwolenie możemy wejść na stronę Ministerstwa Finansów, które publikuje listę zakładów aktualnie działających legalnie. Jest to najpewniejsze źródło takowej informacji. Tam zawsze mamy aktualną listę legalnych bukmacherów internetowych w Polsce.

Można też rozpoznać legalność po nazwie domeny strony internetowej, a właściwie po zakończeniu „.pl”. Ponadto w stopce strony znajduje się komunikat o posiadaniu zezwolenia lub znajduje się tam odnośnik do strony głoszącej o otrzymanym zezwoleniu.

Kolejnym dowodem na to, że bukmacher działa legalnie jest konieczność weryfikacji dowodu osobistego gracza podczas rejestracji. Nielegalni bukmacherzy zwykle tego nie robią bo im na tym nie zależy, legalni bukmacherzy mają z kolei obowiązek weryfikacji użytkowników.

Na rynku jest kilka bukmacherów, którzy ubiegają się o licencję, aby umożliwić Polskim graczom bezpieczne obstawianie. Jednym z nich jest Superbet. To rumuński bukmacher, który w Polsce stawia swoje pierwsze kroki. Stara się on o trzymanie licencji na zawieranie zakładów przez internet, który na razie ma charakter instrukcji w jaki sposób obstawiać stacjonarnie.

Bukmacher

W rankingu najlepszych bukmacherów biorą udział wyłącznie legalni bukmacherzy, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów na działalność hazardową w Polsce. Promocje za darmo i bonusy bez depozytów.

Bukmacherzy online

Back to top button