Najpopularniejsze polskie dyscypliny sportowe

Polacy coraz chętniej nie tylko biernie, ale też czynnie uczestniczą w sportowych rozgrywkach. Amatorskie biegi, czy nawet maratony to coś, co na stałe wpisało się w krajobraz większych miast. Bieganie nie jest jednak najpopularniejszą dyscypliną jeśli chodzi o oglądanie sportu. Tutaj prym wiodą inne dziedziny, zwłaszcza te, w których odnosimy sukcesy.

Najpopularniejsze polskie dyscypliny sportowe

Siatkówka

Siatkówka jest sportem, w którym odnosimy wielkie sukcesy. Kolejne pokolenia naszych siatkarzy zdają się być jeszcze lepsze od poprzednich. Byliśmy już mistrzami świata i Europy. Wystarczy, że w kadrze pojawi się trener, który uporządkuje grę, a zawodnicy już wiedzą, jak wygrywać ważne turnieje. Z popularności siatkówki korzystają też telewizje transmitujące tę dyscyplinę sportu oraz zakłady bukmacherskie. Mecze Polaków potrafi oglądać nawet ponad 10 milionów osób, co przekłada się na zyski dla stacji. Najważniejsze jednak, że sukcesy polskich siatkarzy inspirują dzieci, a coraz więcej młodych ludzi chciałoby zostać chociażby kolejnym Bartoszem Kurkiem. 

Piłka nożna – czyli ,,soccer” po amerykańsku

To, że ,,futbol” jest najpopularniejszą w Polsce dyscypliną do oglądania jest swego rodzaju paradoksem. Nie odnosimy przecież w tej dyscyplinie wielkich sukcesów, a ostatnie medale na ważnym turnieju zdobyliśmy lata temu. Pomimo tego Polacy uwielbiają oglądać futbol. Kibice śledzący ligi zagraniczne chętnie wykupują pakiety telewizyjne, dzięki którym mają dostęp do takich lig jak hiszpańska, angielska, włoska czy niemiecka, jeśli jednak są typerami bukmacherskimi, mają oni też możliwość oglądania takich meczów za darmo. W tych dwóch ostatnich mamy przecież wielu swoich reprezentantów.

Zwłaszcza kluby włoskiej Serie A upodobały sobie sprowadzanie zawodników z nad Wisły. Mamy więc Krzysztofa Piątka w Milanie, czy Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika w Napoli. To dopiero początek, bo w kolejce ustawiają się kolejni piłkarze, którzy mogą podbić Serie A. W Bundeslidze króluje od kilku lat Robert Lewandowski. Polski snajper kilkukrotnie był już najlepszym strzelcem tej ligi. Sukcesy naszych piłkarzy nie przekładają się póki co na formę reprezentacji, lecz mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Hokej na lodzie – wschodząca gwiazda popularności?

Sporty na lodzie w Polsce są dość niszowe, jednakże nie da się ukryć, że z roku na rok zyskują coraz bardziej na popularności. Może i nie są aż tak popularne jak piłka nożna czy siatkówka, ale jednakże hokej jest na tej liście, dlatego chcemy o nim też opowiedzieć. Jeśli chodzi o jedne z najbardziej popularnych zespołów hokejowych, które znajdują się na Polskiej ziemi, to nie wypada nie wspomnieć o śląskim GKS Tychy.

Wielokrotnie ten zespół zdobywał podium na zawodach, czasami z resztą ,,mainstreamowe” media wspominają również w wiadomościach o osiągnięciach tego zespołu (oraz innych, którym również udało się zająć miejsce na podium). W naszej ocenie, jeśli stare media (telewizja bądź radio) uwzględniają w swoich programach wiadomości o hokeju na lodzie, to jest to na tyle popularna dyscyplina sportowa, że można spokojnie mówić o niej jako ,,wschodząca gwiazda popularności”.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Bukmacherzy online

Back to top button