Uzależnienie od pokera – jak temu zapobiec?

Poker online jest bardzo popularną karcianką, w którą gra miliony osób, jednakże wśród tych, którzy traktują tą grę jako zabawę, czasami pojawiają się również i takie osoby, które po prostu przesadzają. Jak więc zapobiec uzależnieniu od pokera? Tego dowiecie się już za moment!

Uzależnienie od pokera – jak temu zapobiec?

Jakie są pierwsze oznaki uzależnienia?

Nie da się ukryć, że gra w pokera uruchamia emocje w pewien określony sposób, mianowicie gracz najpierw odczuwa silne napięcie podczas oczekiwania na finalne rozegranie, a potem w jednej chwili to napięcie zostaje wypuszczone i przeradza się albo w falę euforii albo w silną frustrację i potrzebę natychmiastowego odegrania się. W obu tych sytuacjach, w przypadku zaangażowanego pokerzysty emocje są tak silne, że tak naprawdę traci on kontrolę nad swoim zachowaniem i dalsze decyzje podejmuje kierując się jego uczuciami.

Właśnie dlatego w takich chwilach gracze często mocno podnoszą stawki, a w przypadku wygranej wcale nie kończą gry, by wyjść z kasyna z zyskiem, tylko kontynuują rozgrywkę, często przegrywając wszystkie zdobyte pieniądze. Co ciekawe dzieje się to nawet podczas gry w pokera online – mimo iż większość osób wie, że w Polsce ciężko znaleźć jest legalnego pokera przez internet.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Oznaki uzależnienia :

 – Uzależnieni od pokera odczuwają przymus do dalszego grania. Jest on bardzo silny, a wynika głównie z potrzeby, by po raz kolejny doświadczyć tych emocji.

–  Negliż swoich obowiązków i rodziny

– Uzależniony gracz często gra do tego stopnia, aż przegra wszystkie swoje pieniądze.

–  Ciągła frustracja bądź też tzw. ,,pusty” wzrok – czyli niechęć do wykonywania czegokolwiek innego niż grania w karty

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Poker jest jedną z łatwiej uzależniających gier karcianych

 Choć wielu zawodników gra wyłącznie towarzysko, inni stawiają sobie za cel szybkie zarobienie dużej sumy pieniędzy. Kiedy okazuje się, że nie jest to wcale proste, zaczynają reagować w sposób, że się odegrają – czyli po prostu nie kończą gry, bo po zakończeniu każdej przegranej partii kontynuują grę wierząc, że już przy następnej uda im się odzyskać to, co stracili. W ten sposób gra ciągnie się przez wiele godzin, a uzależnieni już pokerzyści zapominają o całym Bożym świecie : o swoich obowiązkach zawodowych, czy nawet o rodzinie czy przyjaciołach.

Czasami nawet, jeśli gracz preferuje grę w internecie, to potrafi na grze w legalny poker online spędzić całe dnie i noce. Jako ciekawostkę podamy że są firmy na internecie, które udostępniają swoim graczom legalną alternatywę dla gier takich jak poker, przykładem może być tu Betgames STS – chociaż co ciekawe nie polega to wcale na graniu pokera, tylko na obstawianiu kart które mają według gracza-widza wygrać to rozdanie. Naturalnie od tej formy pokera również można się uzależnić.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Bukmacherzy online

Back to top button