Wiele konferencji i wydarzeń zostało anulowanych przez zamieszanie związane z COVID-19. Mnóstwo osób straciło na skutek pandemii swoje biznesy i musiało wycofać się z rynku. Są jednak takie firmy, jak na przykład Zoom Video Communications, które w tych trudnych czasach były w stanie odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa i osiągnąć dzięki temu sukces. Dzięki tej firmie gracze za granicą mogą grać ze swoimi znajomymi, korzystając z bonusy bez depozytu w poker online i cieszyć się wieloma darmowymi losowaniami w slotach.

Na pewno na pandemii straciły najwięcej centra konferencyjne, które musiały anulować bardzo wiele wydarzeń. W tym momencie jak rycerz w złotej zbroi wkracza na rynek Zoom.
Zoom dotychczas był znany głównie wśród uczniów, którzy korzystali z tej aplikacji podczas nauki zdalnej. Jest jednak wiele aplikacji, które pozwalają na tworzenie konferencji i wymianę plików (Microsoft Teams, Skype). Zoom postanowił więc pójść krok dalej.
OnZoom to aplikacja, która pozwala na prowadzenie zajęć, warsztatów, a nawet całych konferencji. Firma postanowiła wykorzystać brak możliwości prowadzenia powyższych wydarzeń i wstrzelić się w rynek, który musi sobie w pewien sposób poradzić w dobie Pandemii. W głowach wielu z was na pewno rodzi się teraz pytanie, czy ten sposób prowadzenia zajęć i wydarzeń będzie skuteczny?
Czy świat jest gotowy na przyśpieszoną cyfryzację?
Na pewno wiele osób musi teraz na bieżąco radzić sobie z nowymi wyzwaniami związanymi z wyłączeniem tradycyjnych sposobów kontaktu z ludźmi. Wykładowcy muszą przeprowadzać kolokwia i sprawdziany całkowicie zdalnie, nauczyciele muszą sprawdzać zeskanowane lub sfotografowane zadania domowe. Mnóstwo osób staje obecnie przed nowymi, cyfrowymi wyzwaniami.
Pytanie, czy jesteśmy na to wszystko gotowi, jest więc zasadne. Wykłady i lekcje nie jest tak łatwo przeprowadzić za pośrednictwem internetu, jeśli nie posiada się dobrze rozwiniętych umiejętności obsługi wirtualnej tablicy. To samo dotyczy oczywiście konferencji. W tym przypadku kluczowe jest przekazanie wiedzy i odpowiadanie na pytania.
Przed znacznie większym wyzwaniem stają osoby zajmujące się prowadzeniem warsztatów. Jeżeli warsztaty dotyczą rzeczy związanych z IT lub czymś nienamacalnym, to na pewno osoby prowadzące nie będą miały żadnego problemu z nauczeniem czegoś wybranej grupy osób. Problem pojawia się w momencie konieczności nauczenia ludzi umiejętności manualnych. Ciężko jest bowiem wyobrazić sobie przeprowadzenie warsztatów z garncarstwa lub gotowania całkowicie za pośrednictwem internetu. Do tego typu działalności konieczne jest wykorzystanie innych zmysłów niż tylko wzroku lub słuchu.
Wspomnieliśmy o tym, że w szkołach kwestia prowadzenia lekcji jest łatwa. Z dużym problemem spotkają się jednak szkoły, które prowadzą zajęcia przygotowujące do zawodów praktycznych. Na pewno stolarze nie będą w stanie uczyć się całkowicie zdalnie, a już na pewno niemożliwe będzie przeprowadzenie praktyk zawodowych z zakresu murarstwa i przygotowania tynku do malowania.
Nie wszystko jesteśmy w stanie przenieść całkowicie do sfery cyfrowej i niestety w niektórych przypadkach OnZoom się nie sprawdzi, co oczywiście nie oznacza, że aplikacja osiągnie porażkę. Na pewno w zdecydowanej większości branż będzie to niebywale przydatne medium, które będzie służyć do przekazywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami.
Futuryści mogą w tym momencie również stwierdzić, że stolarstwo i praktyki murarskie z czasem będą mogły być prowadzone zdalnie, ponieważ wyręczać będą nas programowalne roboty. I oczywiście mają oni rację. Do czasu całkowitej automatyzacji brakuje nam jednak co najmniej dekady.